Polskie fonty....

Tutaj rozmawia siê na wszelkie tematy sprowadzaj±ce siê do funkcjonowania forum. Piszemy tutaj tak¿e skargi na niegrzecznych adminów :)

Moderators: Frost, Luigi, HQTM-Team

Czy moderatorzy powinni pilnować polskich fontów?

Tak
15
63%
Nie
9
38%
 
Total votes: 24

User avatar
Capek
HQTM-Team
Posts: 235
Joined: 2004-07-16, 11:23
Location: Niedaleko sto³ka

Polskie fonty....

Post by Capek »

Po zobaczeniu swojego jakze kolorowego postu postanowilem zalozyc ta ankiete. Chodzi mi mianowicie o to, ze moderatorzy powinni poprawiac bledy, a nie brak polskich fontow (zobaczcie sobie jakies inne forum, tam nie ma czegos takiego). Mi osobiscie nie chce sie ciagle trzymac wcisnietego alta.
Pewnie znowu zrobia mi choinke z wypowiedzi.
User avatar
Mat
HQTM-Team
Posts: 1382
Joined: 2004-08-02, 15:51
Location: Gdañsk

Post by Mat »

Jeżeli czujesz się Polakiem to powinieneś pisać z wszystkimi polskimi literami. Polski to twój język narowdowy i powinineś go szanować. Jeżeli uważasz, że polskie litery są nie potrzebne to tak samo jak byś się nie przyznawał do tego, że jesteś Polakiem.
WoW mnie wezwał, a ja odpowiedziałem na wezwanie
User avatar
Maxoff
HQTM-Team
Posts: 3434
Joined: 2004-07-06, 18:28
Location: Poland
Contact:

Post by Maxoff »

ze moderatorzy powinni poprawiac bledy
Moderatorzy nie powinni ich poprawiać, to Wy nie powinniście ich robić :>
zobaczcie sobie jakies inne forum, tam nie ma czegos takiego
Bierz przykład z lepszych a nie gorszych. To, że nigdzie indziej tak nie ma, nie znaczy, że tutaj tak nie może być. Niektórym przydałoby się podszkolenie w zakresie umiejętności pisania :>
Mi osobiscie nie chce sie ciagle trzymac wcisnietego alta
If you don't want to use alt, you can write in English ;) Zawsze możesz pisać ręcznie. Taki jest nasz język i trzeba to uszanować, alt w obsłudze nie jest trudny. Można się przyzwyczaić.

Poza tym, na co Ci umiejętność szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze bez polskich znaków, skoro wypracowania, referatu, sprawozdania, arktykułu tak nie napiszesz, bo nikt tego nie przyjmie ??

A tak na serio, to nie jestem zwolennikiem poprawiania polskich liter, gdyż czasami sam o nich zapominam i zdecydowanie jest za dużo roboty z poprawianiem. Jednak pisanie z polskimi literami jest dobrym nawykiem i redukuje niejasności (w przypadku, gdy wyraz bez polskich liter znaczy zupełnie coś innego niż taki sam, ale z ogonkami).

Jestem za tym, abyście pisali z polskimi literami przez co moderatorzy będa mieli mniej pracy.
Last edited by Maxoff on 2004-12-15, 20:38, edited 1 time in total.
... You only have to know how to prepare query, google will do the rest ...
... My software ...
... Guide to Punctuation ...
Skoda

Post by Skoda »

Cóż, przyznaję, to ja zrobiłem Ci choinkę z wypowiedzi. Popieram jednak Maxoffa. Myślę, że post w którym nie ma polskich znaków jest mniej czytelny. Cóż, możemy poprosić HQTM-Team o zadecydowanie - czy poprawiać, czy nie. Jak narazie wyniki ankiety mówią same za siebie - 100% na tak.
User avatar
Luigi
Moderator
Posts: 475
Joined: 2004-07-15, 19:11
Location: z mm.li.pl
Contact:

Post by Luigi »

80% do 20%, ja zagłosowałem na nie ...
Maxoff wrote:A tak na serio, to nie jestem zwolennikiem poprawiania polskich liter, gdyż czasami sam o nich zapominam i zdecydowanie jest za dużo roboty z poprawianiem.
Z tym się zgadzam w 100% :-)

Jak ktoś nie chce używać polskich fontów to ja go do tego nie zmusze i nie widzę większego sensu w ciągłym poprawianiu jego a na ą itp.
User avatar
Qrczak
HQTM-Team
Posts: 794
Joined: 2004-07-06, 18:41
Location: ze sto³ka [PL]
Contact:

Post by Qrczak »

Moim zdaniem Moderatorzy powinni poprawiać polskie fonty w sytuacji opisanej przez Maxoffa, gdy np. taki wyraz może być dwuznacznie odczytany. A jeśli chcecie - drodzy gromowładni :> - poprawiać wszystkie fonty (co byłoby ideałem), to nie musicie zmieniać koloru każdej z literek - wystarczy stosowna notatka pod postem ;)
• Private Page artistic photos!
• This is a color of board's users extinction!
• Ostatnio zmieniony przez Maxoff, dnia 2005-12-27, 22:28, w całości zmieniany 1092 razy.
Skoda

Post by Skoda »

Dobra, Qrczak, choinkę usunąłem. Apeluję tylko, aby starać się używać alta, gdyż posty są wtedy czytelniejsze i unikniemy nieporozumień.
User avatar
ZNag
HQTM-Team
Posts: 3526
Joined: 2004-07-15, 19:20
Location: W³oc³awek [PL]
Contact:

Post by ZNag »

Ja zagłosowałem na TAK, ponieważ sam staram się pisać poprawnie.... 8)
•ZNag - Strona domowa
•Intel Core 2 Quad Q9400 2,66GHz, 4GB DDR2 800MHz (Dual Channel), ATI Radeon HD 4850 512MB, 500GB HDD + Pendrive 4GB; Samsung SyncMaster T220
User avatar
gergu
HQTM-Team
Posts: 1456
Joined: 2004-07-16, 10:24
Location: Zambrów [PL]
Contact:

Post by gergu »

Ja na nie, bo czasami ze zwykłego pośpiechu nie piszę polskich fontów... I moim zdaniem czytanie wypowiedzi napisanych bez użycia polskich fontów nie jest aż takie trudne...
x KCP Team ::: gergu homepage v. 3.0
x
♥♥♥ Real Madrid ♥♥♥
Skoda

Post by Skoda »

nie jest aż takie trudne...
Trudne nie jest, ale mogą powstać nieścisłości. Np. gdy napiszę "zeby" to mogą to być "zęby", a może to być "żeby". :>
User avatar
Luigi
Moderator
Posts: 475
Joined: 2004-07-15, 19:11
Location: z mm.li.pl
Contact:

Post by Luigi »

Jasne, że jak masz same "zeby" to można się pomylić o co chodzi ale po przeczytaniu całego zdania raczej nie będziesz miał problemu z prawidłowym odczytaniem tego wyrazu.
User avatar
Lukas_axesis
HQTM-Team
Posts: 203
Joined: 2004-10-30, 10:36
Location: ¦l±sk

Post by Lukas_axesis »

ja zagłosowałem na Nie , gdyż sam piszę szybko i nie patrzę czy używam Alta. To jest forum, a nie wypracowanie . Nie muszę się tak przykładać do pisania.
...::: Creative is the best :::...
User avatar
Luigi
Moderator
Posts: 475
Joined: 2004-07-15, 19:11
Location: z mm.li.pl
Contact:

Post by Luigi »

Lukas_axesis wrote:To jest forum, a nie wypracowanie. Nie muszę się tak przykładać do pisania.
No i co z tego, że to nie wypracowanie ? Tak czy inaczej powinieneś patrzeć na to co piszesz, w końcu to świadczy o Tobie, czyż nie :>
User avatar
Goszczak
HQTM-Team
Posts: 1401
Joined: 2004-08-01, 14:57
Location: z mamy
Contact:

Post by Goszczak »

Ja nie jestem zwolennikiem polskich liter, ale w moim wypadku staram się je używać... no chyba, że coś mi się wytrąci. Także warto byłoby gdyby Moderatorzy poprawiali błędy, ale bez zaznaczania kolorem :D
User avatar
Luigi
Moderator
Posts: 475
Joined: 2004-07-15, 19:11
Location: z mm.li.pl
Contact:

Post by Luigi »

g0sku wrote:Także warto byłoby gdyby Moderatorzy poprawiali błędy, ale bez zaznaczania kolorem
Nigdy ! :D
Skoro już męczę się, aby coś poprawić to muszę zostawić po tej edycji swój ślad >:>
Last edited by Luigi on 2004-12-19, 11:40, edited 4 times in total.
Post Reply