Logo
MenuHQTM-Team Forum

Nasza krótka historia

Pierwszy raz samochody (stworzone przez HummFreda) pojawiły się w serwisie Midtown Madness Center. Nie prowadziliśmy wtedy swojej strony internetowej. W między czasie została założona strona www.hummer.w.pl poświęcona samochodowi HUMMER i to tam pojawiły się (w dziale pliki) kolejne samochody (m.in Humvee). Umieszczona była na serwerze Interii co wprowadzało pewne ograniczenia związane z wielkością plików i szybkością pobierania.

W wyniku tych utrudnień i za zgodą Tr@piego został utworzony Midtown Madness 2 HummFred Corner (nadal można zobaczyć pozostałości tej strony pod tym adresem) przy serwisie Midtown Madness Center. Nowe miejsce = nowe możliwości. Nie było już problemów z wielkością plików i transferem, wygląd strony został zmieniony (niestety nie zachował się żaden zrzut ekranu) i powstała wersja angielska. Powstał też MM2CSC, który pozwalał zarządzać kolorami w samochodach. Następnie rozpoczeliśmy pracę nad samochodem Renault Laguna Grandtour II (pomysłodawcą był Qrczak) i właśnie wtedy zrodził się pomysł założenia "teamu".

HummFred robił samochody, Maxoff od początku mu przy tym pomagał. Tr@pi był pierwszą osobą która testowała "samochody" (wtedy nie były zbyt piękne). To on wynajdywał błedy i pomagał przy publikacji, dlatego zaproponowaliśmy mu przystąpienie do teamu. Qrczaka natomiast poznaliśmy przy produkcji Fiata 125p do którego nagrał dzwięki. Zrobił także poprawkę tuningu do tego samochodu a także tuning do wielu innych samochodów wydawanych przez HummFreda. W końcu zaproponowaliśmy mu przystąpienie do teamu i tak powstał HQTM-Team.

Zmień skórę Dość szybko wymyśliliśmy logo. Oficialną datą założenia teamu jest wydanie naszego pierwszego wozu, czyli Laguny. Niestety okazało się, że ściąganie plików z MMC jest kłopotliwie dla ludzi spoza granicy naszego kraju. Wtedy to nawiązaliśmy kontakt z administratorem GameHorizons, który zaoferował nam hosting na szybkim serwerze. Dnia 2003.04.30 przenieśliśmy naszą stronkę z www.midtown.xcom.pl/jpg na www.hqtm-team.gamehorizons.net. Wydawaliśmy kolejne samochody, dodatki i stawaliśmy się coraz bardziej popularni :).
W dniu 2004.01.31 zmieniliśmy wygląd strony . Po około roku od przeniesienia się na GameHorizons zaczeły się pojawiać problemy z przekraczaniem limitu miesięcznego transferu na tym serwerze. Okazało się, że nasza strona stała się bardziej popularna niż sądziliśmy. Nie chcieliśmy rozstawać się z GameHorizons, jednak sytuacja skłoniła nas do poszukania nowego serwera, gdyż nie chceliśmy stwarzać problemów administratorowi GameHorizons, któremu wiele zawdzięczamy. Pomoc znaleśliśmy u DJ Decibela z MM2 eXtreme który zaoferował nam miejsce na serwerze bez ograniczenia transferów. W taki oto sposób najpierw pliki a w końcu cała nasza strona została przeniesiona na nowe miejsce (adres www.hqtm-team.gamehorizons.net nadal jest aktywny). Zmień skórę

Podsumuwując dotychczasową historię, to MM2 eXtreme jest czwartym serwerem na którym rezydujemy. Miejmy nadzieję, że więcej przeprowadzek nie będzie.