Forum i userzy okiem nowego usera

Tematy, które nie pasuj± do pozosta³ych dzia³ów

Moderators: Frost, Luigi, HQTM-Team

Locked
User avatar
Trebbler
HQTM-Team
Posts: 68
Joined: 2007-02-12, 20:11

Forum i userzy okiem nowego usera

Post by Trebbler »

Z góry sorry, za to, ¿e tekst jest d³ugi

Oto moja opinia o tych co w niemi³ej atmosferze po¿egnali siê z forum


1.
Grisp Kiedy¶ widaæ ¿e zrobi³ co¶ dobrego dla forum. Pó¼niej mu siê przejad³o i chcia³ zerwaæ z nim w swoim stylu. Mia³ on "w tajemnicy" tyle ró¿nych informacji, ¿e postanowi³ na po¿egnanie wypraæ brudy. Ka¿dy ma swój styl po¿egnania. Pewnie pomy¶la³, ¿e mu ju¿ nie zale¿y na trzymaniu waszych tajemnic, ¿e ma was dosyæ. I zrobi³ on jeden du¿y b³±d. Najpierw powiedzia³ ¿e wypierze te brudy, ¿e zrobi co¶ a'la noc teczek. Tylko po pierwsze Wy zapomnieli¶cie co to znaczy a'la, co oznacza "co¶ w rodzaju, co¶ na kszta³t czego¶". A wziêli¶cie to zbyt dos³ownie. Nie wiem czy wiecie tak¿e co to by³a Noc teczek. To daje wam w takim razie wyja¶nienie:
Wikipedia wrote:Noc teczek - sformu³owanie u¿ywane w publicystyce na okre¶lenie wydarzeñ nocy z 4 czerwca na 5 czerwca 1992 r. zwi±zane z pospiesznym odwo³aniem rz±du Jana Olszewskiego. Rz±d upad³ 15 godzin po dostarczeniu tzw. listy Macierewicza do Sejmu. Wniosek o natychmiastowe odwo³anie premiera i rz±du z³o¿y³ prezydent Lech Wa³êsa.
Krótko mówi±c. Przygotowywano siê do ujawnienia informacji zebranych przez s³u¿by na temat ministrów rz±du. Zbierano je i przechowywano w tajemnicy. Nastêpnie postanowiono wstrz±sn±æ opini± publiczn± i samym rz±dem upubliczniaj±c je jednej nocy. By³o to dok³adnie przygotowane i przemy¶lane. W skutek tego ca³y zr±d musia³ przyznaæ siê do przesz³o¶ci i podaæ do dymisji. Mam wra¿enie ¿e tej rzeczy nie wiedzieli¶cie i jednak trochê teraz to zrozumiecie.
Dziwiê siê wam ¿e spodziewali¶cie siê od razu nie wiem jaki¶ adresów itp.
Zreszt± on dowiadywa³ siê rzeczy tylko o osobach które go atakowa³y ( sonic, danielho) i o tych co wielu intrygowali lub mocno siê ukrywali z informacjami o sobie (Maxoff, Hummfred). A wy zaczêli¶cie go atakowaæ za nim cokolwiek napisa³. Trzzeba by³o siê wycwaniæ i podej¶æ rozs±dnie. Wystarczy³o napisaæ. "No to czekamy co takiego ujawnisz jak jeste¶ taki cwaniak".
Ujawni³, zrobi³ burzê, posypa³y siê warny. Mia³ nie wracaæ. No ale wróci³. No i znowu nie zwrócili¶cie uwagi na to czemu wróci³. Pisa³ przecie¿ ¿e po tym jak zdoby³ dane wojtasa i daniela to oni siê przestraszyli ¿eby nie zg³osi³ sprawy na policjê. Obiecali byæ grzeczni i niekozaczyæ, w ogóle byæ jak anio³ki, ¿eby nikomu o tym nie mówi³. Nie dotrzymali obietnicy, zaczêli rozsy³aæ jego fory wraz z danymi po necie to siê zem¶ci³.

Nie pochwalam prania brudów ale to co zrobi³ Grisp by³o wbrew pozorom logiczne. Szczególnie w tym powrocie kilka dni temu. Mia³ wybór, albo zg³osiæ na policjê to co oni kiedy¶ zrobili albo spróbowaæ ich uciszyæ tym publikowaniem. Bo pewnie ma o nich wiêcej informacji. A przecie¿ i tak napisa³ ¿e zdoby³ wiêcej ni¿ chcia³ zdobyæ, a to dziêki "¿yczliwo¶ci" innych ludzi z sieci.
My¶lê, ¿e Grisp chcia³ siê po prostu dowiedzieæ co nieco o nich ¿eby ich postraszyæ jak bêd± kozaczyæ. No a zdoby³ duu¿o.


Podsumowane Grispa:
Wybra³ kontrowersyjne po¿egnanie, ale je ca³kiem przemy¶la³. I ten powrót na jeden dzieñ te¿ przemy¶la³, choæ mo¿e wcale na to nie wygl±da. Zrobi³ du¿y b³±d przyznaj±c siê do tego ¿e co¶ takiego szykuje. Moim zdaniem jak ju¿ chcia³ pozbyæ siê tych tajemnic to dobrze zrobi³ ( przynajmniej nikogo nie obra¿a³), przynajmniej ma teraz l¿ej na sercu. No i dobrze ¿e pokaza³ Sonicowi i Danielhowi, ¿e nie da sobie wej¶æ na ³eb.
Zreszt± przez te trzy lata zrobi³ sporo dobrego dla forum i przynajmniej za to odrobina szacunku mu siê nale¿y.


2. Pabolo
Tu zacznê kulturalnie ale nieprzyjemnie z grubej rury. Jego ortografia jest w miarê poprawna, niczym siê tu nie wyró¿nia ale s³owotwórstwo i sk³adnia s± wprost ¿enuj±ca.
Wiêkszo¶æ jego zdañ jest jako¶ dziwnie zbudowana, zawiera zbêdne elementy. Co¶ w stylu "Nie wiem czy wiecie ale u mnie czasami przeje¿dza taki tir z naczep± gdzie ma napisane na tej naczepie Anwil". Po co powtarzaæ naczepê. Przecie¿ mo¿na napisaæ: " Nie wiem czy wiecie, ale czasami przeje¿dza ko³o mnie tir z naczep± na której jest napis/ reklama Anwilu"
I wiêkszo¶æ jego zdañ jest podobna. Jakie¶ powtórzenia, zbêdne dodatki. No i jeszcze na stronie sztuczne dodawanie newsów- po to ¿eby by³y to informuje o ka¿dym nowym linku i dlaczego go doda³.
No i dalej trochê niemi³o.: Pabolo ci±gle my¶li, ¿e to co robi to jest wspania³e i zaje***te i wszyscy powinni biæ mu brawo. Po pierwsze gra na sieci: Nic tu dawno nie wymy¶li³ nowego tylko ci±gle pokazuje screeny z gry. A nie maj± one w sobie nic nowego. Powinien wybieraæ co lepsze, co ciekawsze, obrabiaæ je graficznie, ¿eby jako¶ fajnie wygl±da³y. No albo graæ ma³o znanymi dodatkami w ma³o znanych miastach. Zreszt± chyba o tym pisa³em ju¿.
Co do jego teamu kolorów. Powsta³o KCP chyba jako pierwsze wiêc Pabolo widocznie nie móg³ byæ gorszy i chcia³ za³o¿yæ swój w³asny. No ale powiedzmy sobie szczerze, za dobrym grafikiem to on nie jest a ludzi przyjmuje na pêczki, na skinienie rêki. Chyba jest jedyn± osob±, która naprawdê co¶ w tym teamie robiæ. Proponowa³bym mu, ¿eby po prostu spróbowa³ wiêcej czasu spêdzaæ nad nauk± grafiki komputerowej ni¿ na graniu przez sieæ.

Ponoæ za to ludzie przestali go lubiæ i je¼dziæ po nim. Racja nie zachowywa³ siê jak osoba doros³a, jego b³êdy by³y nieco dziecinne ale to kurcze nie oznacza ¿e trzeba po nim je¼dziæ i obra¿aæ go. Jak ju¿ nie mo¿ecie znie¶æ tego co wyrabia dodajcie go do ignorowanych a nie bêdziecie widzieæ postów.

Ka¿dy ma prawo ¿yæ. Jak m¶licie ¿e jest zbyt dziecinny dla was to po prostu go olewajcie a nie siê wy¿ywajcie.

Najbardziej dziecinne w tych k³ótniach to jest to, ¿e zawsze t³umaczycie siê; "bo on zacz±³" itp. :P, ¿e on prowokuje:D


Czê¶æ dalsza, o kilku innych osobach, ju¿ wkrótce.


Teraz mo¿ecie przeczytaæ co napisa³em.
To jest pierwsza czê¶æ, bêdzie tego troszeczkê wiêcej. O komentarze do tekstu proszê jak napiszê ostatni± jego czê¶æ. Wtedy te¿ temat zostanie odblokowany
Locked