Chat

Tutaj rozmawia siê na wszelkie tematy sprowadzaj±ce siê do funkcjonowania forum. Piszemy tutaj tak¿e skargi na niegrzecznych adminów :)

Moderators: Frost, Luigi, HQTM-Team

Post Reply

Czy właczenie chatu to dobry pomysł?

Tak
4
44%
Nie
2
22%
Nie mam zdania
3
33%
 
Total votes: 9

User avatar
Maxoff
HQTM-Team
Posts: 3434
Joined: 2004-07-06, 18:28
Location: Poland
Contact:

Chat

Post by Maxoff »

Włączyłem funkcje czatu na forum, zobaczymy jak to się skończy. W każdym razie do rozmów typu "dialog" proszę starać się używać chatu zamiast shoutboxa.
... You only have to know how to prepare query, google will do the rest ...
... My software ...
... Guide to Punctuation ...
Grisp
HQTM-Team
Posts: 2105
Joined: 2004-07-16, 16:51
Location: in±d

Post by Grisp »

Jeśli ten temat nie jest zamknięty to odpiszę.
Chat to moim zdaniem średnio dobry pomysł. Niedawno jak padały sugestie choćby włączenia shouta to padała odpowiedź, że zbytnio zamuli serwer. A serwer wtedy pięknie chodził. Teraz jak się muli to włączyliście chata...
Domyślam się że było to spowodowane tym co się działo przed premierą Nissana, a można to praktycznie nazwać "orgazmem niektórych użytkowników" chociażby Fragnatica, georgy i Dena.

Krótka ocena
+ zawsze nowa opcja na forum, żeby móc sobie swobodnie pogadać
- zamulanie serwera
- i tak praktycznie nikt nie korzysta z czatu narazie
- z Polakami skontaktujesz się bez problemu przez PM bądź gg, a z obcokrajowcami przez MSN bądź wspomniane PW.
- Póki co, chat nie sprawia wrażenia funkcjonalnego.

Doceniając wasze chęci postanowiłem zagłosować na opcję Nie mam zdania.
User avatar
Frost
Moderator
Posts: 1435
Joined: 2004-07-16, 11:04
Location: Family
Contact:

Post by Frost »

Grisp wrote:Jeśli ten temat nie jest zamknięty to odpiszę.
Beka... czemu miałby być zamknięty?
Grisp wrote:Teraz jak się muli to włączyliście chata...
Wątpię czy ten Chat zmieni coś w szybkości działania serwera w sposób odczuwalny dla Ciebie.
Grisp wrote:"orgazmem niektórych użytkowników" chociażby Fragnatica, georgy i Dena.
Bez przesady, chyba można wyrazić NIE UMIEM PISAÆ "PO PROSTU", NIE UMIEM PISAÆ "PO PROSTU", NIE UMIEM PISAÆ "PO PROSTU" swoje zadowolenie? Rozumiem, że drażni Cię ilość "!" etc?
- i tak praktycznie nikt nie korzysta z czatu narazie
Jak chcesz mase ludu to idź na onet, to ma być OPCJA, a nie miejsce spotkań wszystkich ludzi na raz. Skoro jest to zawsze się do czegoś przyda.
Grisp wrote:z Polakami skontaktujesz się bez problemu przez PM bądź gg, a z obcokrajowcami przez MSN bądź wspomniane PW.
Osobiście wolę ten chat niż MSN. PM/PW jest dobre dla wymiany zdań, które nie wymagają pośpiechu.

[orgazm mode]
POZDRO !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!
[/orgazm mode]
Skoda

Post by Skoda »

[orgazm mode]
POZDRO !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!
[/orgazm mode]
:hahaha: Ja mam poglądy na ten temat takie, jak Grisp - dla mnie to tylko dodatkowe zamulanie serwa i skończy jak kanał IRC #hqtm... Ale jeśli ktoś lubi, to proszę bardzo. :)

Frost, wiesz, że za nadmiar emotek można dostać warna? :> :PP
User avatar
Frost
Moderator
Posts: 1435
Joined: 2004-07-16, 11:04
Location: Family
Contact:

Post by Frost »

SkOdAmAnIaK wrote:dla mnie to tylko dodatkowe zamulanie serwa i skończy jak kanał IRC #hqtm...
Z tym zamulaniem to IMO nie sądzę, żeby to było coś transfero-żernego, a co do irca to chyba chat jest wygodniejszy niż irc do którego bądź co bądź wymaga się programu.

MANFan znalazł jakiś js na to.

Są jeszcze konferencje na gg, ale po tych śmiesznych blokadach dla 'spamerów' wolę się w nie nie bawić.
Frost, wiesz, że za nadmiar emotek można dostać warna? :>
Wiem !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! :>
Grisp
HQTM-Team
Posts: 2105
Joined: 2004-07-16, 16:51
Location: in±d

Post by Grisp »

Miałem na myśli to że od 14:15 do 16:15 napisali oni około 30 wiadomości w shoucie, tyle ile pewnie jest pisanych przez 2 tygodnie na tym forum, a pod koniec zaczynali już odliczać. Jeszcze 9 minut.... OOO już tylko 6... Zostały 3.....

A co do mulenia serwera. Pozwolę sobie przypomnieć że wcześniejsze sugestie ze strony użytkowników aby włączyć czata bądź shouta, zawsze kończyły się tym, że HQTM ( tudzież sam Maxoff) stwierdzali że będzie to zbytnio zamulać serwer.

A jeśli ktoś wykazuje wyraźne trudności w pojmowaniu mojego przesłania, to pozwolę sobie napisać ponownie wyjaśnienie.

Dotychczas ani razu nie stwierdziłem że moją opinią jest to, że chat będzie okropnie mulił serwer ( swoją drogią, i tak w jakimś stopniu będzie zamulał). Chciałem otóż, zwrócić uwagę, na rażącą moim zdaniem niekonsekwencję w działaniu HQTM-u tudzież Maxoffa.
W czasach gdy serwer działał szybko, transfer na plik był wręcz wzorcowy, niejednokrotnie padały oficjalne sugestie użytkowników, aby włączyć czat albo shoutboxa.
Shouta, prędzej czy później dało się w końcu przeforsować. Przeciwko temu miejscu pogawędek absolutnie nic nie mam.
W świetle wcześniejszych reakcji na sugestie aktywowania chata (czyli owych odpowiedzi że będzie zamulał serwer) dziwi mnie jego włączenie. Jak wszyscy wiedzą ostatnio całe mm2x nie chodzi zbyt szybko, a dodatkowo, nikt publicznie nie zwracał się z sugestią jego aktywowania. Jeśli ktokolwiek zrobił to drogą bezpośredniego skierowania prośby do Was, to moglibyście chociaż to zaznaczyć.
Moim zdaniem w Waszych działaniach HQTMie, chociażby pod względem owego chata jest co najmniej drobna niekonsekwencja

Jak już chat miałby zostać to byłbym wdzięczny za to żeby otwierał się w nowym oknie.

Zresztą jak wam nie pasi mój tok myślenia, tudzież jest on niezrozumiały lub niepodoba się wam to co piszę i to co robię, to nie martwcie się. Wcale nie muszę tutaj pisać i być w tej społeczności. Wystarczy tylko że jako członek honorowy wywiążę się ze zobowiązania wobec niektórych osób, następnie pewnego pięknego dnia wypiorę wszystkie brudy i bezpowrotnie zniknę.
Last edited by Grisp on 2006-12-27, 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
Frost
Moderator
Posts: 1435
Joined: 2004-07-16, 11:04
Location: Family
Contact:

Post by Frost »

Grisp wrote:to nie chcę przypominać ale wcześniejsze sugestie włączenia czata bądź shouta kończyły się właśnie odpowidzią HQTMu, że zbytnio będzie to mulić serwer
Moja pani od polskiego wstawiła by Ci gałę za to zdanie, a tak wracając do tematu: ja wątpię czy ten shout faktycznie zamula serv na tyle, by trzeba było myśleć o deaktywacji. Chat podobnie.
Grisp wrote:MIałem na myśli to że od 14:15 do 16:15 napisali oni około 30 wiadomości w shoucie, tyle ile pewnie jest pisanych przez 2 tygodnie na tym forum, a pod koniec zaczynali już odliczać. Jeszcze 9 minut.... OOO już tylko 6... Zostały 3.....
Kurde, to wyczyn jest. Ja nie widzę w tym nic złego na tyle, żeby w ogóle o tym wspominać. Może nie scrolluj tak nisko myszką po prostu? ;)
Gdynianek
HQTM-Team
Posts: 1834
Joined: 2004-07-21, 17:33
Location: Kraina Szczê¶cia
Contact:

Post by Gdynianek »

Grisp wrote:A co do mulenia serwera, to nie chcę przypominać ale wcześniejsze sugestie włączenia czata bądź shouta kończyły się właśnie odpowidzią HQTMu, że zbytnio będzie to mulić serwer
HAHA. Jak muli to niech się przema pozbędą..
Why am I fighting to live, if I'm just living to fight..
User avatar
Frost
Moderator
Posts: 1435
Joined: 2004-07-16, 11:04
Location: Family
Contact:

Post by Frost »

Gdynianek wrote:Jak muli to niech się przema pozbędą..
Sam pewnie widzisz, że i tak jest odchudzony nieźle. :>
User avatar
Maxoff
HQTM-Team
Posts: 3434
Joined: 2004-07-06, 18:28
Location: Poland
Contact:

Post by Maxoff »

Odnośnie mulenia i przema to wątpie co by forum miało wpływ na szybkość downloadu plików.
Odnośnie chatu i mojej niekonsekwencji - tak jestem niekonsekwentny w tym przypadku, na święta mi się zdarza ;)
Odnośnie otwierania chatu w nowym oknie - zawsze można klikać z ctrl/shift, ale wydaje mi się, że link będę mógł poprawić.
Odnośnie klienta IRC w JS jak tylko się z nim zapoznam, to być może domontuję go do forum (to akurat nie będzie miało wpływy na szybkość serwera, tak myśle).

Odnośnie chatu w ogóle to jest to opcja a nie przymus. Jeśli ktoś chce porozmawiać na szybkiego z kimś, to może z tego skorzystać. Jeśli nie chce, nie musi. Jeśli chat nie spotka się z aprobatą, zostanie przywrócony stan z przed paru dni.
... You only have to know how to prepare query, google will do the rest ...
... My software ...
... Guide to Punctuation ...
User avatar
Maxoff
HQTM-Team
Posts: 3434
Joined: 2004-07-06, 18:28
Location: Poland
Contact:

Post by Maxoff »

Link do chatu został zastąpiony linkiem do webowej wersji klienta IRC.

Image
... You only have to know how to prepare query, google will do the rest ...
... My software ...
... Guide to Punctuation ...
Post Reply